Igrače za najmlajše
V prvem letu življenja otroci dosegajo neverjetne razvojne mejnike. Dotikanje, prijemanje, občutenje, opazovanje in poslušanje – vse te sposobnosti se postopoma razvijajo, preizkušajo in širijo. Starši so navdušeni, ko njihovi malčki že okoli dvanajstega meseca storijo prve korake in tako preidejo v obdobje otroštva.
Prve zanimive igre – V tretjem mesecu pride do spremembe od refleksnega prijemanja do zavestnega dotikanja. Idealne igrače za dojenčke so tiste, ki jih je lahko prijeti, kot so mehke brisače, plišaste igrače, mehke žogice ali kocke, kot tudi zabavne ropotuljice. Otroške odejice nudijo mehko podlago in različne strukture, ki otroku dajejo priložnost za raziskovanje. Igralni obročki s pisano opremo otroka spodbujajo k dotikanju in zagotavljajo raznoliko zabavo.
#ShowMore#
Vizualne izkušnje – Okoli osmega in devetega meseca otrok začne z očmi zavestno zaznavati svoje okolje. Mobilni obešalniki fascinirajo in pomirjajo s svojimi gladkimi gibi in nežnimi toni.
Učenje skozi gibanje – Z dneva v dan se otrokova gibanja izboljšujejo. Igra s sestavljanjem skodelic, kock in velikih gradbenih blokov spodbuja koordinacijo rok in oči. Senzorične knjige, ki jih lahko starši berejo in čutijo skupaj z otrokom, ponujajo stimulacijo na vizualni in otipni ravni.
Ko otrok postane malček, doseže veliko razvojnih mejnikov. Te nove sposobnosti so stalno razvijane in širjene. Idealne otroške igrače za to aktivno obdobje ustrezajo potrebam malčkov.
Spodbujanje motoričnih spretnosti – Dojenčki in malčki z veseljem preizkušajo nove sposobnosti in vadijo motoriko z interaktivnimi igračami, ki prinašajo zabavne funkcije in zanimiva odkritja. Potiskanje, vlečenje, sestavljanje in tolčenje so odlična zabava. Pogosto so aktivnosti nagrajene z zanimivimi zvočnimi efekti.
Potešitev potrebe po gibanju in učenje hoje – V prvem letu življenja pri otrocih vzklije velika želja po gibanju. Plezajo in se zibajo okoli vseh mogočih predmetov. Kmalu pridejo prvi okorni koraki, kar navdušuje starše. Igrače za malčke so idealne za to obdobje. Potisna vozila trenirajo mišice nog, hojice pa nudijo podporo pri vadbi ravnotežja. Če otrok že hodi malo bolj stabilno, so še bolj zabavne igrače na kolescih. Konjički in gugalne živali otroku omogočajo živahne dogodivščine in trenirajo koordinacijo telesa.
Organiziranje in gradnja – Mali otroci radi uporabljajo svoje roke in prste za razporejanje predmetov ter vnašanje sistema v nered. Priporočljivo je izbrati primerne otroške igrače. Otroci lahko preživijo ure ob sestavljanju ugank in zlaganju kock.
-
Motorične igrače
-
Didaktične igrače
-
Lesene igrače za najmlajše
-
Interaktivne igrače za najmlajše
-
Senzorične igrače